Agroturystyka na Mazurach: Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi

Dlaczego warto wybrać agroturystykę na Mazurach?

Agroturystyka na Mazurach to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi, które pragną spędzić niezapomniane chwile w otoczeniu przyrody. Nasza agroturystyka, położona w malowniczej krainie tysiąca jezior, oferuje komfortowe noclegi na Mazurach w otoczeniu jezior, lasów i wzgórz. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się spokojem oraz bliskością natury.

Czytaj dalej „Agroturystyka na Mazurach: Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi”

Wprowadzenie do Kulinarnej Podróży po Warmii i Mazurach

Wprowadzenie do Kulinarnej Podróży po Warmii i Mazurach

Witaj, drogi gościu! Jako właściciel agroturystyki w sercu malowniczych Mazur, pragnę Cię serdecznie zaprosić na niezapomnianą podróż kulinarną po naszym regionie. Warmia i Mazury to nie tylko piękne krajobrazy i atrakcyjne noclegi na Mazurach, ale także bogactwo smaków, które czekają na odkrycie.

Agroturystyka Mazury to nie tylko odpoczynek na łonie natury, ale także możliwość zanurzenia się w tradycyjnej kuchni tego regionu. Czy jesteś gotów na to wyjątkowe doświadczenie? Oto kilka smaków, które musisz spróbować!

Czytaj dalej „Wprowadzenie do Kulinarnej Podróży po Warmii i Mazurach”

Klucz do idealnej agroturystyki – Twój Przewodnik

Klucz do idealnej agroturystyki – Twój Przewodnik

Podróże są jak odciski palców – niepowtarzalne i unikalne dla każdego z nas. To, co sprawia, że jedna osoba jest szczęśliwa, może niekoniecznie pasować innemu. Dlatego pierwszym krokiem w wyborze idealnej agroturystyki, miejsca, które stanie się Twoją przystanią i ukojeniem od codzienności, jest dogłębne zrozumienie swoich osobistych potrzeb.

Czytaj dalej „Klucz do idealnej agroturystyki – Twój Przewodnik”

Mazurska agroturystyka – odkryj urok wiejskiego wypoczynku

Mazurska agroturystyka – odkryj urok wiejskiego wypoczynku

Agroturystyka stała się popularną formą wypoczynku dla osób pragnących oderwać się od miejskiego zgiełku i odkryć uroki życia wiejskiego. Jednym z ukrytych klejnotów Mazur jest Nasze miejsce na ziemi, czyli „Szwajcaria Mazurska”. Znajdujemy się w malowniczej miejscowości Zawady Oleckie, otoczonej pięknymi jeziorami, lasami oraz malowniczymi wzgórzami. Oferujemy komfortowy i relaksujący wypoczynek w harmonii z naturą. Czytaj dalej „Mazurska agroturystyka – odkryj urok wiejskiego wypoczynku”

Aktywny wypoczynek na Mazurach – gdzie najlepiej przenocować

Aktywny wypoczynek na Mazurach – gdzie najlepiej przenocować

Mazury to jedno z najpiękniejszych regionów Polski, słynące z urokliwych jezior, malowniczych krajobrazów i mnóstwa atrakcji turystycznych. Dla osób szukających aktywnego wypoczynku i bliskości natury, Mazury są doskonałym miejscem do odwiedzenia. Jeśli planujesz spędzić tam wakacje, kluczowym pytaniem jest, gdzie najlepiej przenocować. W tym artykule przedstawimy Ci najatrakcyjniejszą z opcji zakwaterowania na Mazurach, która pozwolą Ci maksymalnie cieszyć się tym regionem, czyli Agroturystykę w „Szwajcarii Mazurskiej”. Czytaj dalej „Aktywny wypoczynek na Mazurach – gdzie najlepiej przenocować”

Historia mojej lawendy

Historia mojej lawendy

………zaczęła się ubiegłego lata od zbioru kwiatów na nasiona.

Minęły już 3 miesiące od wysiewu lawendy i zapewne jesteście ciekawi, jak rośnie. W marcu opublikowałam na FB krótką informację ze zdjęciami pierwszych kiełków lawendy. Teraz już najwyższy czas rozsadzić małe roślinki, które z powodu nadmiernego zagęszczenia zbyt szybko rosną  w górę w poszukiwaniu światła. Stają się przez to bardzo wątłe  i kruche, a łodyżki łatwo się łamią. W takiej sytuacji Czytaj dalej „Historia mojej lawendy”

Mazurki Wielkanocne

Mazurki Wielkanocne

Moje Święta Wielkanocne kojarzą się przede wszystkim ze słodkościami. Przygotowania trwały długo, bo już na tydzień przed Wielkanocą Mama wypiekała kruche spody z bardzo delikatnego ciasta i odkładała je na tace, deski w różne ustronne miejsca, przed łasuchami, jak mogę się domyślać. Potem powstawały Czytaj dalej „Mazurki Wielkanocne”

Pierwsze wiosenne bułeczki pszenne

Pierwsze wiosenne bułeczki pszenne

Teraz, z wiosną, budzi się we mnie energia i chęć do działania. Myślę, że jest to naturalne i większość z nas tak ma. Moja aktywność  znajduje odbicie w pierwszych pracach ogródkowych i ogólno – porządkowych w siedlisku. Oczywiście nadal dbam o moje siewki pomidorów i lawendy, o których 20 marca wspominałam na facebooku w @SzwajcariaMazurska . Wkrótce i tego ciąg dalszy nastąpi, dziś jednak chciałam się z Wami podzielić swoim nowym odkryciem, zupełnie  nie z branży ogrodniczej. Od dłuższego czasu Czytaj dalej „Pierwsze wiosenne bułeczki pszenne”

Faworki

Faworki

Karnawał zbliża się ku końcowi, więc, żeby tradycji stało się zadość postanowiliśmy usmażyć faworki. Takie delikatne i cieniuśkie jak bibułka , bo tylko takie dobrze smakują i właśnie takie robiło się w moim rodzinnym domu. Kiedy półmiski zapełniły się faworkami, schodzili się goście i do herbaty raczyli się smakowitym chrustem. Oczywiście pochwałom i zachwytom nie było końca, co było bardzo miłe i obligowało moją mamę do Czytaj dalej „Faworki”