Aktywności

Wielu z naszych czytelników mogłoby zapytać, co na takiej zabitej dechami wsi można robić, jak spędzać czas, czy nie będzie się nam nudziło ? Otóż nie !

Sama w sobie wieś, ustronna i spokojna daje już odpoczynek, ale dla aktywnych mamy różne propozycje.

Wyobraźcie sobie, jak wspaniale jest móc w upalne dni popływać w jeziorze, albo zrobić sobie przejażdżkę naszą łódką wiosłową !

Okoliczne tereny zachęcają też do spacerów i odkrywania dla siebie nowych, urokliwych miejsc. W lasach można zbierać grzyby, między innymi rydze, traktowane jak rarytas, wędkarze mogą w spokoju oddawać się swojej pasji wędkowania w pobliskich jeziorach.

Osoby, które kochają ogród, mogą realizować swoje marzenia, przyłączając się do pracy polegającej na pielęgnacji warzyw, krzewów owocowych, a także kwiatów i krzewów ozdobnych.

Nawet spróbowanie swoich sił przy sianokosach ręcznych daje wiele satysfakcji.

Każdy, kto miałby ochotę upiec własny chleb lub zrobić samemu ser znajdzie u nas do tego warunki.

Tym, którzy wolą spędzać czas w sposób sportowo- aktywny, mamy do zaproponowania rowery i wiele atrakcyjnych tras rowerowych bądź szlaków wędrownych, a zimą uprawianie narciarstwa biegowego oraz na Pięknej Górze w Gołdapi, narciarstwa zjazdowego.

Poszukiwacze przygód mogą obejrzeć nasz region z lotu ptaka, wybierając przelot paralotnią lub balonem.

http://motolotnie.mazury.info.pl/

http://lotybalonami.com.pl/

W promieniu 50 km znajdują się ciekawe miasta, które prócz pięknego położenia oferują turystom wiele atrakcji:

Uzdrowisko Gołdap i Gołdapskie Tężnie

http://mojemazury.pl/o-miejscowosci/85395/Goldap

Kierując się dalej, na wschód w stronę Suwałk ciekawym miejscem do zobaczenia są stare kolejowe mosty w Stańczykach i dalej to piękna dolina Starej Hańczy oraz miejsce widokowe w Smolnikach, gdzie Andrzej Wajda kręcił film „Pan Tadeusz”.

Na południe od Zawad Oleckich leży Ełk, do którego malownicza droga prowadzi przez las, nad jeziorem.

http://mojemazury.pl/o-miejscowosci/81936/Elk.

W kierunku zachodnim, przejeżdżając przez Puszczę Borecką można dotrzeć do Giżycka, nad dwa wielkie jeziora mazurskie Kisajno i Niegocin. To największe w naszym regionie centrum turystyki żeglarskiej, zwłaszcza latem tętniące życiem.

http://mojemazury.pl/o-miejscowosci/82156/Gizycko.

Tak duża rozpiętość możliwości sprawia, że każdy znajdzie dla siebie cos ciekawego, a my spróbujemy być Państwu w tym być pomocni.

Ci, którzy wolą mniej aktywny wypoczynek mają do dyspozycji hamaki, leżaki, na których mogą oddawać się błogiemu lenistwu w cieniu drzew.

Siedlisko Szwajcaria Mazurska